Kripto Para Telegram Grubu

kripto para telegram grubu
kripto para telegram grubu

Kripto para telegram grubu, Dünya kripto paralarla ilk tanıştığında, en çok göze çarpan özelliklerden biri bu dijital paraların sunduğu gizlilikti. Bununla birlikte, daha fazla insan blok zinciri trenine bindikçe, bitcoin sinyal grupları ve diğer öncü kripto para birimlerinin tam olarak düşündüğümüz kadar özel olmadığı ortaya çıktı.  Böylece gizlilik odaklı kripto para birimlerine olan ihtiyaç ortaya çıktı. Kripto para telegram grubu Bu kripto para birimleri, gizliliği ve anonimliği artıran çeşitli yerleşik güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, işlerini kendilerine saklamayı tercih eden kripto meraklıları arasında sıcak bir anlaşma olmaları şaşırtıcı değil.

Monero, Zcash ve Beam, Kripto para telegram grubu en popüler gizlilik merkezli kripto para birimlerinden üçüdür. Dijital para biriminin gizlilik özelliklerine odaklanan kripto yatırımcıları, muhtemelen bu üçünden herhangi birini veya hepsini satın almayı düşüneceklerdir. Peki, ölçeklenebilirlik ve gizlilik açısından hangisini seçmelisiniz? Bu yazıda, üç altcoinin nasıl karşılaştırıldığına derinlemesine bakacağız. Ama önce, onlar hakkında biraz arka plana ne dersiniz? 

Kripto Para Telegram Grubu Nedir ?

2014 yılında BitMonero adı altında piyasaya sürülen kripto para sinyal grupları birimi , Kripto para telegram grubu Cryptonote adlı bir teknolojiye dayanıyor. Bitcoin sinyalleri ‘den farklı bir Proof of Work algoritmasıdır. Blok zincirindeki işlemleri anonim hale getirmek için benimsenen yöntem “Yüzük İmzaları” yöntemidir .

Kripto para telegram grubu Herkes tarafından oluşturulabilen ve her kullanıcının anahtarının bulunduğu dijital bir imzadır. Bir kişi daha sonra elektronik imzayı bir kullanıcı “çemberi” adına bir mesaja veya belgeye isimsiz olarak koyabilir . “Çevre ” nin üyeleri , imzanın yazarı tarafından seçilir ve işlem hakkında mutlaka bilgilendirilmeleri gerekmez.

kripto para telegram grubu
kripto para telegram grubu

Bitcoin Telegram Grubu

Bu nedenle Monero’nun (XMR) gücü, yalnızca ademi merkeziyetçiliğe değil, aynı zamanda harici bir aracı tarafından teorik olarak izlenemeyen işlemlerin gerçekleştirilmesine izin veren gizliliğine de dayanmaktadır. Örneğin, Kripto para telegram grubu Bitcoin işlemleri blok zincirinde herkese açık bir şekilde kaydediliyorsa, Monero’nun defteri durumunda, bilgilere herkes erişemez.

Zcash (ZEC), gelişmiş güvenlik ve gizlilik özelliklerinin altını çizerek kendisini “Bitcoin para için HTTP gibiyse, Zcash da HTTPS” olarak tanımlar. Zcash, Zero-Knowledge Proof adlı bir şifreleme aracı uyguladı ve katılımcılara işlemleri koruma seçeneği verdi. Katılımcıların herhangi biri diğer(ler)ine adreslerini açıklamadan işlem yapmalarını sağlar. Kripto para telegram grubu Sıfır Bilgi Kanıtı ayrıca işlem tutarını da gizler. Zcash, 24 Aralık 2020 itibariyle 654 milyon dolarlık piyasa değeri ve ZEC başına 60.50 dolardan işlem gören kripto sinyal grupları para birimleri listesinde 42. sırada yer alıyor.

Kripto Para Telegram Grubu Giriş

Beam, gizliliğiniz üzerinde tam kontrol içeren temel özelliklere sahip, güvenlik odaklı bir belirteçtir. Tüm işlemler varsayılan olarak özeldir ve blok zincirinde hiçbir adres veya başka özel bilgi saklanmaz. Kompakt blok zinciri boyutu, Kripto para telegram grubu isteğe bağlı denetlenebilirlik, çevrimiçi ve çevrimdışı işlemler için destek, atomik takaslar ve donanım cüzdanı entegrasyonu nedeniyle üstün ölçeklenebilirlik iddia ediyor. 24

Aralık 2020 itibariyle, Beam tokenleri toplam 21.9 milyon $ piyasa değeriyle 0.28 $’dan işlem görüyordu ve onu 294. en değerli kripto para sinyalleri birimi haline getiriyordu. Monero, Ring Gizli İşlemlerini (Gizli İşlemler ve Ring İmzalarının bir kombinasyonu) ve Gizli Adresleri kullanarak gizliliği sağlar . Ek olarak, Kovri (şu anda alfa öncesi) eşler arası iletişimi gizlemek için kullanılır. Gizli İşlemler, aktarılan tutarları gizler.

Kripto Para Telegram Grubu Güvenli Mi ?

Ring Signatures ile, Kripto para telegram grubu her işleme en az altı “yem” jeton eklenir, her biri işlemde harcanan gerçek para olma olasılığı eşit olarak görünür, böylece gerçek kaynak ve hedefin izlenmesi neredeyse imkansız hale gelir. Bununla birlikte, Monero ağındaki işlemleri izlemenin yolları olduğunu belirten bazı iddialar var ( örneğin bu çalışmaya bakın ). Bu iddiaları doğrulamayı veya bunlarla çelişmeyi amaçlamıyoruz. Zcash, sıfır bilgi kriptografisinin yeni ve çok gelişmiş bir biçimi olan zk-SNARK’ları kullanır .

Kripto para telegram grubu Bazı insanlar zk-SNARK’ları “Ay Matematik” olarak adlandırır – işte bu kadar gizemli ve muhtemelen güzeller. zk-SNARK’lar ile blok zincirindeki tüm işlem miktarları, girdiler ve çıktılar tamamen gizlenir. Ancak, Zcash’teki işlemler varsayılan olarak özel değildir. zk-SNARK’ların oluşturulması hesaplama açısından ağır olduğundan (normal bir bilgisayarda Zcash’te özel bir işlem oluşturmak 1-3 dakika sürer), çoğu kullanıcı bunları etkinleştirmez ve ağın genel gizliliğine zarar verir. Yazma sırasında, Zcash’te tamamen korumalı (yani tamamen özel) işlemlerin yüzdesi %1’in altındadır ( buraya bakın ).